Leden 2015

Knižní výzva 2015

22. ledna 2015 v 0:00 | LuiSummer
Tuhle knižní výzvu určitě všichni znáte a tentokrát jsem se do ní také rozhodla zapojit. Důvody jsou jednoduché, jsem totiž velmi vášnivá čtenářka knížek ,ale nikdy jsem si tak nějak nepočítala, kolik toho za ten rok vlastně přečtu. A popravdě by mě to samotnou i velmi zajímalo. Myslím, že tohle je skvělá příležitost k tomu, jak to zjistit a zároveň se nakopnout k tomu toho přečíst více. Samozřejmě, pokud je čtení vaším koníčkem, rozhodně neváhejte a zapojte se také. Stačí se s odkazem na svůj blog zapsat k Ell. Odkaz k zapsaní a také k více informacím naleznete zde.

Bitva o Hex Hall - Recenze

19. ledna 2015 v 0:00 | LuiSummer |  Knižní recenze

Název - Bitva o Hex Hall
Autor\ka - Rachel Hawkins
Díl - 3
Série - Hex Hall
Počet stran - 228
Nakladatelství - Knižní klub

Anotace - Na Sophii Mercerovou je toho poslední dobou moc. Jen co si zvykla na to, že je démon a naučila se své neobyčejné schopnosti ovládat, jí je Rada zase odebrala. Archera a tátu viděla naposledy v hořícím vězení a jedinými spojenci mají být nyní Branickovy. Shodou okolností odvěcí nepřátelé Prodigia. Rodinné překvapení neberou konce a jen tak mimochodem je na spadnutí válka, v níž má hlavní úlohu sehrát právě Sophie. Na tom se shodnou všichni, ne už však na tom, na jaké straně bude Sophie stát. Jenomže bez své magie je Sophie bezbranná. Podaří se jí získat zpět kouzelné schopnosti dříve, než bude pozdě?

Přišla o magii, otce, nejlepší kamarádku a také svého kluka. A má vyhrát válku?!

Sophie kvůli radě přišla o své schopnosti, i když ne tak úplně. Její schopnosti jsou pouze uzamknuté, avšak získat je zpět nebude rozhodně jednoduché. A to Sophie to moc dobře ví. Vzhledem k tomu, že ale magie není jediná věc, kterou ztratila, není to pro ni tak velkou prioritou. Po tom co skočila do Itinerisemu, jak ji poradil Cal a vydala se za matkou, není moc to jediné, co ztratila. Nechala tam svého tátu, který právě přišel o schopnosti, svou nejlepší kamarádku Jennu, jejiž bezpečí záleží na kámenu krve a Archera, kluka, kterého miluje. Ale samozřejmě také svého snoubence Cala.

A díky tomu všemu si samozřejmě dělá spoustu starostí. Navíc když zjišťuje, že se její máma z nějakého nepochopitelného důvodu nachází v sídle Brannickových. A jak se nakonec ukáže, měla k tomu dobré důvody. Díky tomu Sofie poznává spoustu nových lidí. V sídle ale nejsou pouze Brannickovky, ale také Torin. Čaroděj uvězněný v zrcadle, který dokáže předpovídat budoucnost. Je však velmi zlomyslný a díky tomu ho většina lidí v domě nebere příliš vážně. Avšak on tvrdí, že Sophie bude ta, která povede válku. Jak je to možné, když ani nemá své schopnosti?

Dřív, než se na to Sophie podaří přijít, je přenesena do Hex Hall. Ta samozřejmě vypadá úplně jinak než předtím. Je mnohem temnější a děsivější. Ale jedno pozitivum to přece jen má. Sofie se setkává se svými přáteli. Úsměv jim však zmizí, jakmile zjišťují, že Hex Hall nevládne Casnoffová, ale její sestra Lara Casnoffová, která má se všemi jasné plány.
Četla jsem po delší pauze od druhého dílu, takže mi chvíli trvalo, než jsem si vzpomněla, ale jakmile jsem si vše poskládala dohromady, děj mě naprosto pohltil. Tento třetí a závěrečný díl byl stejně dobrý, jako jeho dva předchozí. Spousta akce, ale také skvělého Sophiho humoru, který zkrátka naprosto miluju. Konec mě zkrátka velmi mile potěšil, i když za Calovu statečnost jsem uronila slzičku. I přesto u mě ale vítězí Archer, protože jeho hlášky společně se Sofiií jsou neporazitelné. Zkrátka krásné zakončení této serie. Jediné, co mě mrzí je to, že u nás zatím neplánují žádné další knihy od této skvělé autorky.
100%

Software - 6.Kapitola

15. ledna 2015 v 0:00 | LuiSummer |  Software


Anotace - Jsme v roce 2048, ve světě, který nás ještě čeká. Svět se nijak nemění. Studenti chodí do školy, dělají úkoly a snaží se najít někoho, kdo by je miloval. Adam samozřejmě není výjimkou. Před pár měsíci nastoupil na střední školu, ale zatím si stihl udělat pouze jediného kamaráda. Problém není v jeho vzhledu, oblečení nebo zájmech. Celé své dětství strávil doma hraním RPG, takže nemá žádnou představu o reálném světě. Celý svůj život si myslel, že lásku nepotřebuje, místa v prvních příčkách RPG her mu stačila, ale poslední dobou má pocit, že závidí lidem kolem sebe. Bohužel jeho vyjadřovací schopnosti jsou opravdu mizerné, takže je smířen s tím, že si nikdy žádnou dívku nenajde.

,,Láska je hra pro dva. Já jsem solo hráč.'' To je jeho motto.

Když však na trh vtrhne nový software GirlTalk0.7, neváhá ho vyzkoušet společně se svým kamarádem Masonem.
Jedná se o software dívky, která si s jeho uživatelem může povídat, hrát hry a spoustu dalších věcí. Problém je však v tom, že Adamova dívka je překvapivě lidská a vůbec nefunguje jako program, ale jako skutečná dívka. Proto se z nich v okamžiku stanou přátelé až Adam naprosto zapomene na to, že dívka, se kterou tráví tolik času, je pouze software.


Budu moc ráda pokud se k tomuto příběhu ňjak vyjádříte. Ať už přes Wattpad nebo váš Facebookový,twitrový účet. Budu také moc ráda pokud mě podpoříte vašim ''votes'' (Pokud máte wattpad)

5.1. - 11.1. 2015

12. ledna 2015 v 0:00 | LuiSummer |  Diary

V neděli večer jsem sama sobě rozkázala jít brzy spát. Přece jen po Vánočních prázdninách jsem měla naprosto rozhozené dny. Jen pro představu, moje prázdninové dny vypadaly nějak takto - Vstala jsem kolem jedné hodiny odpoledne. Mamka zrovna podávala oběd, takže jsem si ho vzala jako náhradní snídani. Odpoledne jsem trávila u notebooku společně se dvěma kamarádkami. Hrály jsme hry a povídali si přes Skype. Později kolem večera jsme si už jen povídaly a koukaly u toho na anime, či si četly. Tak to pokračovalo až do hluboké noci. Zkrátka když jsem zaklapla notebook, většinou byly tak tři hodiny ráno.

A tak se to opakovalo každičký den. Díky tomu jsem si ale naprosto rozhodila průběh dne. I přesto, že jsem sama sebe poslechla a poslušně odklusala o půl jedenácté do postele, spát jsem zkrátka nemohla. Zkoušela jsem ležet na zádech, na boku, na břiše, opřela jsem si nohy o stěnu ale nic nepomáhalo. Znuděně jsem popadla svítícího medvídka a sledovala jak se barvy postupně střídají.

Ano, zábavné.

BLOG - TAG

10. ledna 2015 v 0:00 | LuiSummer |  TAGY

Osobně nemám moc ráda TAGY, protože mi prostřednictvím článku přijdou velmi nezajímavé a jsou to věci, které opravdu nerada čtu. Ale jak vidím, u většiny lidí to má úspěch a čtou to rádi. Což opravdu nechápu. Tenhle TAG mi přijde docela na nic co se týče otázek, protože čtenářům mého blogu nejspíš nepřinese nic zajímavého. Ale přijde mi jako slušnost to vyplnit, když už mě do toho někdo zatagoval.
Děkuji Zjev za nominaci.

Neidentifikovatelná nálada

7. ledna 2015 v 0:00 | LuiSummer |  Písemkové dny

Myslím, že každý z vás už někdy poznal náladového člověka. Možná se tak označujete i vy sami. Zkrátka každý z vás už rozhodně měl tu čest se s takovou náladovou bytostí setkat. A i já jsem měla na základní škole to štěstí.
Konkrétně se jednalo o mou nejlepší kamarádku. Myslím, že to začalo někdy v šesté třídě, kdy se mnou z ničeho nic přestávala mluvit nebo na mě byla protivná. A pak někdo jako by luskl prsty a ona byla ta nejusměvavější a nejlaskavější bytost na této planetě.
Víte nejednalo se zase o nijaké extrémy, abych ji její náladovost vyčítala.Přece jen v mém věku snad není holka, která by občas náladová nebývala. Po delší době, kdy se však její nálady začaly střídat víc a víc, už to bylo dost otravné a také nepříjemné.

Myself; Yourself - Recenze

5. ledna 2015 v 0:00 | LuiSummer |  Anime recenze

Název - Myself; Yourself
Žánr - drama, psychologický, romantický
Počet dílů - 13

Anotace - Sana se po několika letech vrací z Tokia, do města, kde dříve žil. Setkává se zde s přáteli z dětství a samozřejmě i s dívkou Nanakou, která do něj už tehdy byla zamilovaná. Na rozloučenou mu složila houslovou skladbu. Avšak nic už není tak, jak bývalo, všichni vyrostli, i on. Důvod jeho návratu není zatím známý a podivné chování Nanaky taky ne.

Strávili spolu dětství plné smíchu, avšak po pár letech se vše změnilo.

Sana bydlel od malička v Tokiu. Měl tam vše co potřeboval včetně svých čtyř kamarádů, s kterými se pravidelně scházeli a hráli jsi. Avšak vše netrvá věčně. Kvůli okolnostem je Sana nucen se odstěhovat a tím pádem také opustit své nejlepší kamarády. Poslední sbohem mu dají na narozeninové oslavě, kde mu jeho dětská láska Nanaka zahraje na housle skladbu, avšak nedokončenou. Slíbí mu ale, že pokud se zase potkají, zahraje mu ji celou.
Stane se tak?

Po pěti letech se Sana vrací zpět do Tokia. Má k tomu své důvody a jeho hrubé černé hodinky jsou součástí právě jeho návratu. Nastupuje na střední školu, kde se setkává se svými starými přáteli, kteří ho uvítají s otevřenou náručí, kromě Nanaky. Ta totiž vyrostla a změnila se jak vzhledově, tak také chováním. Díky tomu Sana svou dětskou lásku nepozná a vyslouží si tak facku. Nanaky se totiž jeho reakce velmi ale velmi dotkne, takže potrvá dost dlouho než si ji získá zpět.

To však ale není jediná zápletka tohoto příběhu. Každý z hlavních hrdinů má smutné tajemství, které se postupem příběhu odhaluje. Je jich opravdu spousta a některá z nich vás i rozpláčou.

Hlavním hrdinou, jak už jsem psala, je šestnáctiletý Sana. Na ruce má hrubé černé hodinky a při pohledu na ně se vždy rozesmutní. Musím přiznat, že jsem to dlouho nechápala. Snažila jsem se odhadnout, co skrývají, ale když se pravda ukázala, překvapilo mě to. Bylo to tak jednoduché a zároveň smutné. Dostalo mě to. Vážně jsem byla naštvaná, že jsem na to nepřišla, jelikož je to v příběhu několikrát naznačováno.

Druhá hlavní postava Nanaka mi ze začátku sympatická vůbec nebyla. Nelíbilo se mi její chovaní a dost mě tam štvala. Jakmile jsem však postupovala v příběhu dál a dál, začínala jsem chápat její chovaní a na konci si dokonce vysloužila můj obdiv. Prožila si toho opravdu spoustu a měla můj velký obdiv za to, že to v sobě dokázala držet, aniž by si toho všimli spolužáci. Zkrátka i když Nanaka vypadá ze začátku pouze jako uražená dívka, která si ani neuvědomuje, co dělá, skutečnost je ale jiná.

Hlavní hrdiny mám sice ráda, ale tentokrát se mými oblíbenci staly vedlejší postavy. Jednalo se o dvojčata Syusuke a jeho sestra Syuri. Neskutečně jsem si je zamilovala. Jejich vztah byl tak naprosto dokonalý stejně jako jejich příběh. Rozhodně už jenom kvůli tomu bych vám doporučila toto anime zhlédnout.

Ale teď vážně. Spousta z vás by mohla říct, že se jedná o naprosto předvídatelné situace či osudy, avšak ve mně to i přesto zanechalo dojem. Líbilo se mi to a dokonce mi párkrát ukápla slza, což je pro mě důkaz toho, že jsem se do toho anime dokázala vžít a to je podle mě velmi důležité. Konec mě svým způsobem překvapil. Mám obrovské nutkaní vám ho prozradit, ale nechci vám to překvapení zkazit. Takže pokud hledáte nějaké smutné anime se špetkou psycho a dramatu, rozhodně doporučuji tohle.
84%

Software - 5.Kapitola

3. ledna 2015 v 0:00 | LuiSummer |  Software


Anotace - Jsme v roce 2048, ve světě, který nás ještě čeká. Svět se nijak nemění. Studenti chodí do školy, dělají úkoly a snaží se najít někoho, kdo by je miloval. Adam samozřejmě není výjimkou. Před pár měsíci nastoupil na střední školu, ale zatím si stihl udělat pouze jediného kamaráda. Problém není v jeho vzhledu, oblečení nebo zájmech. Celé své dětství strávil doma hraním RPG, takže nemá žádnou představu o reálném světě. Celý svůj život si myslel, že lásku nepotřebuje, místa v prvních příčkách RPG her mu stačila, ale poslední dobou má pocit, že závidí lidem kolem sebe. Bohužel jeho vyjadřovací schopnosti jsou opravdu mizerné, takže je smířen s tím, že si nikdy žádnou dívku nenajde.

,,Láska je hra pro dva. Já jsem solo hráč.'' To je jeho motto.

Když však na trh vtrhne nový software GirlTalk0.7, neváhá ho vyzkoušet společně se svým kamarádem Masonem.
Jedná se o software dívky, která si s jeho uživatelem může povídat, hrát hry a spoustu dalších věcí. Problém je však v tom, že Adamova dívka je překvapivě lidská a vůbec nefunguje jako program, ale jako skutečná dívka. Proto se z nich v okamžiku stanou přátelé až Adam naprosto zapomene na to, že dívka, se kterou tráví tolik času, je pouze software.


Budu moc ráda pokud se k tomuto příběhu ňjak vyjádříte. Ať už přes Wattpad nebo váš Facebookový,twitrový účet. Budu také moc ráda pokud mě podpoříte vašim ''votes'' (Pokud máte wattpad)

Informace k Novému roku

1. ledna 2015 v 0:00 | LuiSummer |  Písemkové dny

Vítám vás tedy u mě na blogu po malé vánoční pauze. Musím přiznat, že lenošení jsem jsi opravdu užila, ale myslím že to stačilo. Přece jen kdybych tohle dělala pořád možná bych si toho nicnedělání už ani nevážila a byla znuděná jako moji vrstevníci.

Jsem tedy moc ráda za všechny čtenáře, kteří se rozhodli můj blog navštěvovat i v dalším roce. Velmi si toho vážím. Ale teď už k podstatě tohoto novoročního kvákaní.