Bitva o Hex Hall - Recenze

19. ledna 2015 v 0:00 | LuiSummer |  Knižní recenze

Název - Bitva o Hex Hall
Autor\ka - Rachel Hawkins
Díl - 3
Série - Hex Hall
Počet stran - 228
Nakladatelství - Knižní klub

Anotace - Na Sophii Mercerovou je toho poslední dobou moc. Jen co si zvykla na to, že je démon a naučila se své neobyčejné schopnosti ovládat, jí je Rada zase odebrala. Archera a tátu viděla naposledy v hořícím vězení a jedinými spojenci mají být nyní Branickovy. Shodou okolností odvěcí nepřátelé Prodigia. Rodinné překvapení neberou konce a jen tak mimochodem je na spadnutí válka, v níž má hlavní úlohu sehrát právě Sophie. Na tom se shodnou všichni, ne už však na tom, na jaké straně bude Sophie stát. Jenomže bez své magie je Sophie bezbranná. Podaří se jí získat zpět kouzelné schopnosti dříve, než bude pozdě?

Přišla o magii, otce, nejlepší kamarádku a také svého kluka. A má vyhrát válku?!

Sophie kvůli radě přišla o své schopnosti, i když ne tak úplně. Její schopnosti jsou pouze uzamknuté, avšak získat je zpět nebude rozhodně jednoduché. A to Sophie to moc dobře ví. Vzhledem k tomu, že ale magie není jediná věc, kterou ztratila, není to pro ni tak velkou prioritou. Po tom co skočila do Itinerisemu, jak ji poradil Cal a vydala se za matkou, není moc to jediné, co ztratila. Nechala tam svého tátu, který právě přišel o schopnosti, svou nejlepší kamarádku Jennu, jejiž bezpečí záleží na kámenu krve a Archera, kluka, kterého miluje. Ale samozřejmě také svého snoubence Cala.

A díky tomu všemu si samozřejmě dělá spoustu starostí. Navíc když zjišťuje, že se její máma z nějakého nepochopitelného důvodu nachází v sídle Brannickových. A jak se nakonec ukáže, měla k tomu dobré důvody. Díky tomu Sofie poznává spoustu nových lidí. V sídle ale nejsou pouze Brannickovky, ale také Torin. Čaroděj uvězněný v zrcadle, který dokáže předpovídat budoucnost. Je však velmi zlomyslný a díky tomu ho většina lidí v domě nebere příliš vážně. Avšak on tvrdí, že Sophie bude ta, která povede válku. Jak je to možné, když ani nemá své schopnosti?

Dřív, než se na to Sophie podaří přijít, je přenesena do Hex Hall. Ta samozřejmě vypadá úplně jinak než předtím. Je mnohem temnější a děsivější. Ale jedno pozitivum to přece jen má. Sofie se setkává se svými přáteli. Úsměv jim však zmizí, jakmile zjišťují, že Hex Hall nevládne Casnoffová, ale její sestra Lara Casnoffová, která má se všemi jasné plány.
Četla jsem po delší pauze od druhého dílu, takže mi chvíli trvalo, než jsem si vzpomněla, ale jakmile jsem si vše poskládala dohromady, děj mě naprosto pohltil. Tento třetí a závěrečný díl byl stejně dobrý, jako jeho dva předchozí. Spousta akce, ale také skvělého Sophiho humoru, který zkrátka naprosto miluju. Konec mě zkrátka velmi mile potěšil, i když za Calovu statečnost jsem uronila slzičku. I přesto u mě ale vítězí Archer, protože jeho hlášky společně se Sofiií jsou neporazitelné. Zkrátka krásné zakončení této serie. Jediné, co mě mrzí je to, že u nás zatím neplánují žádné další knihy od této skvělé autorky.
100%
 


Anketa

Zaujala tě kniha?


Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 19. ledna 2015 v 15:14 | Reagovat

První díl mně celkem bavil, ale nevím, jestli se v blízké době dostanu k dalším. Ale pěkná recenze :)

2 Lory Lory | Web | 19. ledna 2015 v 16:47 | Reagovat

Musím se přiznat, že mne zaujaly i oba předchozí díly, na které si myslím taky psala recenzi, ale tenhle mě zaujal snad ještě víc - ksakru, já si to snad vážně přečtu. je pravda, že jsem o té knížce nikdy před tím neslyšela, ale vcelku mě to láká.

3 Kačíí Kačíí | 19. ledna 2015 v 17:48 | Reagovat

Já jsem četla teprve jenom první díl a to je hodně dlouhá doba:D takže si toho moc nepamatuju, ale vím že sem milovala Archera♥ rozhodně si chci přečíst i další díly:) Moc pěkná recenze:)
PS: U mě na blogu je kontrola affs

4 Marceline the Vampire Queen. Marceline the Vampire Queen. | Web | 20. ledna 2015 v 15:26 | Reagovat

Já recenzi číst nebudu, jak určitě víš chystám se na poslední díl a spoilerům se chci vyvarovat co nejvíc:-D
Jen bych tě chtěla upozornit - na obrázku máš obálku druhého dílu Démon z Hex Hall, recenze je ale na třetí díl:-D^^

5 Simix Simix | Web | 21. ledna 2015 v 21:57 | Reagovat

AHoj :)
Jo, tak o tomto jsem recenzi už četla, akorát asi jiný díl, nebo už nevím ... ale nečetla jsme to ještě :) Ani nevím, jestli číst budu ...ale musí to být zajímavé.
Nevím, co bych dělala, když bych zjistila, že jsem démon :D

6 ShaylaUaskx ShaylaUaskx | E-mail | 12. října 2018 v 1:45 | Reagovat

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama