Neidentifikovatelná nálada

7. ledna 2015 v 0:00 | LuiSummer |  Písemkové dny

Myslím, že každý z vás už někdy poznal náladového člověka. Možná se tak označujete i vy sami. Zkrátka každý z vás už rozhodně měl tu čest se s takovou náladovou bytostí setkat. A i já jsem měla na základní škole to štěstí.
Konkrétně se jednalo o mou nejlepší kamarádku. Myslím, že to začalo někdy v šesté třídě, kdy se mnou z ničeho nic přestávala mluvit nebo na mě byla protivná. A pak někdo jako by luskl prsty a ona byla ta nejusměvavější a nejlaskavější bytost na této planetě.
Víte nejednalo se zase o nijaké extrémy, abych ji její náladovost vyčítala.Přece jen v mém věku snad není holka, která by občas náladová nebývala. Po delší době, kdy se však její nálady začaly střídat víc a víc, už to bylo dost otravné a také nepříjemné.


Abych vám uvedla menší příklad :
Byl normální školní den jako každý jiný, jelikož jsem bydlela blíže než ona, bývala jsem ve škole vždycky o pár minut dříve než ona, takže jsem nám sundala židle a čekala až se objeví.
Stačil jediný pohled, kterým mě probodla už ve dveřích a já věděla, že dnes si nejspíš nepokecáme.
Naštvaně hodila tašku na stůl, bez jakéhokoliv pozdravu či zájmu o můj zmatený výraz se posadila na židli, popadla mobil a začala něco vyťukávat.
Asi tak do třetí vyučovací hodiny se tvářila kysele, ignorovala mou přítomnost a probodávala všechny pohledem.
A po těch pár hodinách se z ní stala ta nejhodnější a nejmírumilovnější bytost na této planetě.
Usmívala se, bavila se všemi spolužáky a byla ochotna vám půjčit naprosto cokoliv bez jakéhokoliv problému.
Aby toho však nebylo málo začaly se její emoušké pocity projevovat i v našem chatovaní.
Neustále po mě chtěla abych ji radila jak s jejími vztahy (jen tak mimochodem s tím jsem ji moc nepomohla), tak z různými problémy, na které jen dokázala přijít. Několik roků jsem ji s tím ochotně pomáhala a povzbuzovala ji, ale jak se říká, všechno má svůj limit.

V polovině deváté třídy mě už její nálady začaly štvát. Zjistila jsem, že její život znám stokrát líp než ten svůj. A tak jsem se jí vždy omluvila a řekla, že opravdu nevím jak jí pomoct. A ona jako poděkovaní za všechny ty roky, kdy jsem ji naslouchala, mě odkopla.
Jak milé. Jo dámy, zombici a mrtví motýlci, tomu se říká přátelství. V dnešní době je to naprosto normální.
Už jsem jí zkrátka nebyla užitečná, tak proč se mnou ztrácet čas?
Upřímně mi to ale zas tolik nevadilo. Sice jsem byla sama jako kůl v plotě, zatímco ona byla obklopena spoustou přáte,l ale nemusela jsem už konečně poslouchat její nekonečné stížnosti a problémy.
A to mělo větší cenu než zlato či diamanty. Nebo jednorožci.
Zkrátka nechci abych zněla nějak necitelně nebo dokonce sobecky, ale její problémy byly opravdu hloupé.
Týdenní vztahy.
Málo lajků na profilovce.
No přihlaste se, pokud by vás to bavilo neustále řešit.

Já jsem nikdy nějak extrémně náladová nebyla. Teda ano byla, ale nikdy jsem to neřešila se svými příteli nebo veřejně (pokud nepočitám blog, ale stejně netušíte, kdo jsem, takže na tom nesejde). A svoje špatné nálady zlepšila buď psaním ,zpěvem a nebo hysterickým brekem, ale tím bych se asi chlubit neměla. Tyhle nálady jsem ale mívala opravdu velmi minimálně. A pokud už jsem je měla, byl k tomu opravdu nějaký důvod.
Tento týden jsem ale byla sama ze sebe docela dost zmatená. A jelikož mi ani google nepomohl obracím se na vás. Ať už jste cokoliv.

Moje rodiče koupili nový byt kvůli mé sestře. Jelikož není nějak daleko, nemám s tím problém. Řekla bych že spíš naopak. Jsem ráda, že poznám nové prostředí a také můžu začít na novo někde jinde. Abych to schrnula, docela se na to i těším.
Co ale byla ta poněkud smutnější zpráva byla to, že byt si nekoupíte za tolik jako třeba deset rohlíků takže jsem čekala, že letošní Vánoce moc o dárcích nebudou. Samozřejmě jsem to našim neměla za zlé. Přece jen už mi narostl nějaký ten mozek (či co to je) a chápu jak se věci mají.
K mému překvapení mi ale všechno vyšlo. Dostala jsem přesně to, co jsem jsi přála, aniž bych to rodičům řekla, či se o tom zmínila. Vůbec jsem nečekala, že dostanu takové dárky. Zkrátka byla jsem mile překvapená.
A to je první důvod proč bych se měla cítit šťastně.
Další změna v mém životě byla také kladná.
(Pokud vás nudí zabouchnuté puberťačky, doporučuju přeskočit tyto řádky)
Zkrátka jsem konečně sebrala odvahu napsat tomu klukovi, který semnou chodil na základku a měl rád anime. A černý vlasy. Možná si vzpomínáte.
A bylo to neskutečný. Myslím jako ten pocit, když jsme jsi povídali - teda psali (ach ta zkažená generace) a já zjišťovala, že máme čím dál víc společných věcí. Zkrátka bych řekla že už nejsem ta neznámá holka ze školy, ale alespoň holka se stejnými názory či zájmy. Což není výhra, ale nekažte mi radost. Prostě je to fajn tak proč se v tom piplat.
Vždyť Lui po několika letech jsi se konečně odhodlala něco dělat.
Další věc kvůli které bych se měla cítit šťastně.
A poslední drobnost.
Pokud navštěvujte můj blog, možná jste jsi všimli že jsem začala přidávat novou povídku na Wattpad. Abych byla upřímná, měla jsem z toho dost velký strach. Takové ty negativní pocity, že se příběh nebude líbit, nikdo ho nebude číst a tak dále. Ale vyšlo to. Za pár týdnů jsem nasbírala neskutečný počet jak čtenářů, tak milých komentářů. Povídka uspěla.
Další věc kvůli které bych se měla cítit šťastně.

A teď se dostaváme k mému problému.
Zkrátka od přírody jsem vždycky byla tak docela smolař, takže všechny tyhle věci by ve mně měli vyvodit naprostou extázi radosti. Měla bych tančit po pokoji, krmit kačátka a rozdávat úsměvy.
Ale ne.
Celé ty týdny od těch všech štěstí, co mě potkaly, necitím žádnou radost. Ani trochu. A nerozumím tomu, jsem z toho zmatená. Všechno vyšlo přesně tak, jak jsem si vždycky přála. Ale já se citím tak prázdně.
Sedím v pokoji a bezduše koukám do zdi. Hudba, která ve mně vždy dokázala vybudit ať už radost či smutek, semnou nedělá naprosto nic. Hraje, ale já ji neslyším. (Snad chápete co jsem tím chtěla říct). A tak se snažím vypsat. Avšak ani to není možné. Napíšu pár vět a pak z ničeho nic přistihnu samu sebe jak bezduše koukám do zdi. Jako bych měla chuť vzít nějaký pytel, přetáhnout si ho přes hlavu a na pár dní dělat jako že neexistuju.
A netuším proč. Nerozumím této neidefikovatelné náladě. A jsem z toho tak zoufalá, že jsem tím začala otravovat dokonce i své čtenáře. Takže pokud kdokoliv z vás ví něco o této zvláštní náladě, či zná recept, jak se ji zbavit, budu moc ráda.

Jak už jsem říkala budu moc ráda za jakékoliv rady či zkušenosti s touto neidentifikovatelnou náladou.
 


Anketa

Líbil se ti článek?


Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 7. ledna 2015 v 15:19 | Reagovat

Je to zvláštní, taky se občas takhle cítím. Někdy si říkám, proč sakra dělám to, co dělám. Nejraději bych se na všechno občas vykašlala a šla žít někam do lesa. Nechci si tady hrát na nějakýho rádce, ale možná by stačilo jen vydržet, než to přejde. Já nejsem moc náladová, díkybohu, a když mám dobrou náladu, tak mi ji jen tak něco neskazí. Ale na druhou stranu, když mám špatnou náladu, stačí dobrá písnička nebo jedna epizoda suprového seriálu a jsem zase v pohodě :D Náladoví lidé jsou na zabití, to pak nikdy nevím, jestli jsem udělala chybu nebo jim jen něco "přelétlo přes nos", jak se říká ;-)

2 Clary-Clair Clary-Clair | Web | 7. ledna 2015 v 16:32 | Reagovat

Jsem na tom teď podobně jako ty. Zjistila jsem, že můj život je plný přetvářek a dalších blbých věcí. Jak popisuješ tu kamarádku, taky jsem takovou měla. Já o ni díky vyprávění věděa vše a ona se o moje problémy nestarala. Teď, když je mi tak jak právě tobě si pustím nějakou romantickou komedii a nebo si pustí naplno písničky do sluchátek. Náladové lidi od přírody nesnáším, bohužel jich mám kolem sebe strašně moc :-(

3 LuiSummer LuiSummer | Web | 7. ledna 2015 v 16:43 | Reagovat

[1]: Jsem moc ráda že tuhle náladu znáš. Protože jsem jsi připadala vážně divně a nevěděla co s tím. Jinak ono by se nedalo přímo říct že mám špatnou náladu. Spíš takovou prázdnou.Hudbu už jsem zkoušela dost pomohla ale pořád né uplně. Jinak s těmi náladovími lidmi to mám naprosto stejně. :-)

[2]: Myslím ale že tu náladu máš protože jsi zjistila něco špatného. Já právě naopak. A to je to co mi na tom nesedí. Každopádně děkuju moc za rady. :-)

4 Marceline the Vampire Queen. Marceline the Vampire Queen. | E-mail | Web | 7. ledna 2015 v 20:04 | Reagovat

Páni. Opravdu jsme na tom úplně stejně. Asi vážně budeme vesmírně propojené. :-)
To s tím stěhováním je to takové dvojstranné. Jsem ráda, že budeš bydlet blízko knihovny, škoda ale je, už nebudu vycházet z domu za pět tři, když půjdu k tobě. Musíme vymyslet jiný čas. :-D
Jo, psali jste si na osu! o společných zájmech... 3:) Ty víš co myslím. :-D
Je fajn, že jsi k Vánocům dostala to co sis přála! Konečně si můžeme psát ve škole. :-D
Ou, tuhle náladu znám až moc dobře. Prostě přetáhnout přes hlavu pytel s nápisem NEJSEM TU a pár dní jen sedět v koutě. I já doufala, že tohle přejde a v Novém roce se zase budu plně věnovat blogu, ale skutek utek, opět není náladu + hodně učení před pololetím. Třeba včera jsem dělala úkol do matematiky s šesti příklady dvě hodiny. Nemohla jsem se soustředit, vypočítala jsem půl příkladu a opět jsem přemýšlela o nesmrtelnosti chrousta. A to je celkem problém, vzhledem k tomu, že zítra píšeme pololetní prověrku a já musím mít nejhůře za 2. Možná to je počasím, na tom má nálada také hodně závisí, kdo ví. Netuším, jak tomu zamezit, možná se pokusit nějak se odreagovat, na internetu je takových typů plno. :-)
Já náladová díkybohu nejsem, ve škole si držím ten svůj zombie pokerface po celý den :-D

5 Simix Simix | Web | 8. ledna 2015 v 20:28 | Reagovat

Ahoj :)
Nezamilovala ses třeba.
Takové nálady znám,  ale nevim, jak pomoct.
Já náladová jsem často. Vždy se mi něco potento :DPak zase pohoda a pak zase nervy a tak...ale v tom nejsem sama.
Navíc se o holkách říka, že jsou náladové. Někdy všechny miluju a jindy bych jim nakopla držky ...

6 LuiSummer LuiSummer | Web | 8. ledna 2015 v 21:00 | Reagovat

[4]: Jsme prostě vesmírná dvojčata. Jinak vidím to stejně - nevýhoda je právě ta že cesta už nebude jen na pět minut ale co se dá dělat. Jinak se vším souhlasím nebo bych to řekla stejně. Na tvé komentáře se zkrátka těžko odpovídá. Jinak děkuju moc. :-)

[5]: Nemyslím jsi že jsem zamilovaná. To nejspíš ne. Jinak to s tím že holky jsou náladové je asi nejspíš pravda. :-)

7 ella,ellaveci ella,ellaveci | E-mail | Web | 8. ledna 2015 v 21:13 | Reagovat

Je to jednoduchý, jsi zamilovaná! :D
Eh, promiň, špatný vtip, i když... co já vím?
Každopádně ti tvé štěstí velmi přeji!
Zmatená nálada očividně postihuje spoustu lidí, včetně mě. Co se dá dělat, člověk musí jen čekat, až to přejde.

Tvá náladová kamarádka mě rozesmutnila. Hrozně mi vadí lidé, co jsou necitliví vůči druhým. Myslím, že je jedině dobře, že jste se nakonec přestaly kamarádit. I když tě to zjevně mrzelo.
  Tím chci jen říct, že takováhle přátelství jsou hodně ubíjející a člověka psychicky vyčerpávají. (Taky mám podobnou zkušenost, eh)
  Se zmatenou náladou ti tedy fakt nepomůžu,(což mně moc mrzí!) sama nevím, co s tím.
  No, můžu ti jen držet palce, aby tě ta mrcha náladička pustila a ty sis mohla plnými doušky užívat štěstí. :)
  PS: Fakt strašně ráda čtu tvé články "ze života". Je to tak zvláštní si prostřednictvím těchto zápisků utvářet v hlavě představu o tvé osobnosti a tak. Teda, teď zním jak nějakej úchyl :D Radši už končím :D

8 LuiSummer LuiSummer | Web | 8. ledna 2015 v 21:51 | Reagovat

[7]: Začínám být docela vyděšená. Zamilovanost jsem jsi představovala úplně jinak. Každopádně jsi nemyslím že jsem. Rozhodně nejsem. :D Co se týče mé kamarádky už mě to ani nemrzí a jsem za to ráda. Občas prostě člověk potřebuje udělat pořádek i v lidech ve svém okolí. Jinak jsem vážně moc moc ráda že tě to baví a libí se ti to ale obrázek o mé osobnosti? To asi nebude nic moc. :D

9 Lory Lory | Web | 11. ledna 2015 v 11:34 | Reagovat

Co se týče první části článku, mám naprosto stejné nebo při nejmenším hodně podobné zkušenosti. Když jsem ještě chodila na základku, byly tam i dvě holky. Jedna z nich se se mnou ze začátku bavila a druhá nesnášela. Obě dvě byly neskutečně náladové. Byl čas kdy jedna na druhou žárlily, z tehdy neznámých důvodů, až později jsem vydedukovala, že nejspíš kvůli mě, i když to vzhledem k nadcházejícím událostem nechápu. Pak byl čas, kdy se bavily jen spolu a mne odstrkovaly. Dělaly, jako kdybych byla jejich největší nepřítel. Na schvály a výsměšky. Nakonec se jejich role vyměnily. Ta co mne nenáviděla  se se mnou začala bavit a ta, která z počátku ne, jako kdyby mi neustále něco vyčítala a začala mě nenávidět. Já jsem v té době byla už duchem mimo a ignorovala jsem přítomnost kohokoliv, šikana dokáže své. Ale i přes to se nezapře to, když kterékoliv z nich, pokud jsme se spolu ještě bavily, přišla a začala přímo metat blesky. Po hodině jí to přešlo a se vším chtěla pomoci a poradit. jak už jsi řekla, normální problémy jsou pochopitelné, ale ten typ, co jsi vypsala, to je moc. Naštěstí jsem minulost nechala kdesi za sebou a dnes takové problémy nemám. Je sice pravda, že se občas setkám s někým náladovým a i já sama jsem, ale upřímně, kdo z nás někdy není?
A co se týče té druhé části, tak ti též rozumím. také mívám stavy, kdy se mi všechno daří a vyplní, i když to nečekám, ale ozvěna mého vnitřního já a celkový ohlas mé bytosti je nulový. U mne je největší problém ten, že vždycky myslím jen na to nejhorší a když se mi něco povede, jsem si jistá, že se to musí zkazit. A tím si vlastně všechno krásné zničím nakonec sama. Nevím, jak bych i lépe mohla poradit, ale pokus se srovnat sama se sebou a ujasnit si, co vlastně chceš. Uklidnit se. A možná řešení problému přijde samo, až to budeš nejméně čekat...

10 Janka Janka | Web | 11. ledna 2015 v 20:06 | Reagovat

Já to mám taky tak. Jednou mám náladu, že všechny mám ráda a někdy, že bych všechny zabila. Docela se rychle rozhodím.

Asi je to pravda. Jsme náladové :))

11 Cilka Cilka | Web | 14. ledna 2015 v 17:37 | Reagovat

Nuž, tak si daj vreco na hlavu a rob sa neviditeľnou :D... Pravdepodobne nie si v živote spokojná, aj keď si myslíš, že si. Asi hľadáš niečo iné, no sama nevieš čo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama