Filmové recenze

HG - Síla vzdoru 1.Část - Recenze

2. prosince 2014 v 0:00 | LuiSummer

Název - Síla vzdoru
Žánr - dobrodružný, drama, sci-fi, thriller
Délka - 125 min.

Anotace - Katniss Everdeenová prožívá nejtěžší období svého života. Ačkoli z Her čtvrtstoletí jakžtakž vyvázla se zdravou kůží a máma se sestrou jsou v bezpečí, její starosti ještě neskončily. Capitol srovnal se zemí Dvanáctý obvod, zahynuly tisíce lidí a Katniss pronásleduje pocit viny. Navíc Peeta Mellark, její partner z Her, zůstal v rukou nepřátel. Na čelo odboje se postavil Třináctý obvod, i když jen donedávna se o jeho existenci téměř nic nevědělo. Válka přináší oběti na obou stranách, rozdíly mezi dobrem a zlem se stále více stírají. Vítězství se sice přiklání na stranu rebelů, ale konec je stále v nedohlednu. Krveprolití může zastavit pouze Katniss. Pokud chce zachránit Peetu, zabránit dalšímu maření životů, porazit Sídlo a nenáviděného prezidenta Snowa, musí se znovu chopit symbolu Reprodrozda. Opět zjišťuje, že o svém osudu nerozhoduje sama, ale do jisté míry se stává nástrojem v mocenském souboji. A stále nevyřešila dilema, kterému ze dvou nejbližších přátel patří její city ...

I silná Katniss Everdeenová dokáže být na dně svých sil.

Katniss vyvázla živá. Zachránila ji její statečnost, ale také šíp, který tenkrát vystřelila. Aniž by to tušila, její jediná střela rozpoutala válku. A to doslova. Dvanáctý kraj je zničený, desetitisíce lidí jsou mrtvých. A Peeta je v rukou Kapitolu. Určitě čekáte, že statečná Katniss vezme svůj luk a statečně Peetu zachrání. Není to ovšem tak jednoduché, i přes to, co Katniss dokázala v Hladových hrách, je stále jen člověk. A všechny okolnosti kolem ní ji velmi poznamenaly. Opuchlé oči a rozcuchané vlasy však nejsou jedinou známkou jejího stavu. Vevnitř je vystrašená a zničená.
Potom je však povolána samotnou prezidentkou, která bojuje proti Kapitolu. A má na ni obrovskou prosbu. Chce, aby se stala jejím Reprodrozdem. Katniss má však podmínku: chce, aby zachránili všechny, kteří zůstali, včetně Peety, a bez jakéhokoliv trestu. Prezidentka ale nesouhlasí.
Později se ale dohodnou na podmínkách a Kattniss vyráží do kraje. Je zdevastovaný snad ještě více, než si představovala. Proto jen tak tak zachrání pár věcí z domova včetně kocoura své sestry.
Když má své věci, které jsou pro ni důležité, matku, sestru, které jsou zdravé, chybí ji jen pár věcí k tomu, aby byla šťastná.
Peeta.
To ovšem není tak jednoduché, když se mezi ně staví Hurikán, který očividně chová ke Katniss něco silnějšího, než je pouze přátelství. A rozhodnutí je na ni.
Koho si vybere, když zjišťuje, že k Peetovi se už nemůže ani přiblížit?

Zezačátku jsem měla smíšené pocity, když jsem se dozvěděla, že film bude přes dvě hodiny. Na minulém díle jsem se totiž občas koukla na hodinky a napadlo mě, jestli už to skončí. A proto jsem se bála, aby se to neopakovalo. A můžu říct, že to bylo zbytečné, jelikož třetí díl pro mě byl plný napětí akce a smutných okamžiků. A pro mě také nejlépe zpracovaným dílem z celé série. Moc se mi líbilo zpracovaní děje, u kterého jsem se nenudila, ale naopak jsem hltala každou minutu. Rozhodně doporučuji, pokud máte rádi tuto sérii, ale váháte. Protože já bych si ji nenechala ujít. A konec? Ten je samozřejmě otevřený, na to se psychicky připravte. Alespoň se máme na co těšit.

100%

To save s life - Recenze

18. listopadu 2014 v 0:00 | LuiSummer

Název - To Save a Life

Anotace - Jake Taylor si žije středoškolskou verzi amerického snu do chvíle, kdy jeho nejlepší kamarád z dětství, se kterým se už kvůli své popularitě nestýká, spáchá sebevraždu. Tato událost změní směřování jeho života, začne svět kolem sebe vidět jinak, dá se na víru a snaží se najít smysl života. Potká ho ještě několik "zkoušek", které musí vyřešit sám.

Když tak trochu vaši vinou někdo ztratí život a vy se rozhodnete jeden zachránit.

Anabelle - Recenze

21. října 2014 v 0:00 | LuiSummer

Název - Annabelle
Žánr - Horor

Anotace - John Form našel pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek - krásnou starou klasikou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů. Ale Miina radost z Annabelle nemá dlouhého trvání. Jedné hrůzné noci vtrhnou do jejich domu vyznavači satanského kultu a brutálně napadnou mladý pár. Prolitá krev a hrůza nejsou to jediné, co za sebou nechávají. Vyznavači Satana vyvolali bytost tak zlovolnou, že nic z toho, co udělali, nelze ani zdaleka srovnávat se zlem, kterým je nyní posedlá Annabelle.

Panenka z V zejetí démonů si našla nové oběti.

John a jeho manželka Mia jsou mladí a rozhodnou se založit vlastní rodinu. Mia je těhotná a šťastný pár hledá nový dům. Štěstí jim přeje a po pár dnech se nastěhují do svého rodinného domu. Není zrovna nejmodernější, ale pro začátek novému páru stačí. John se věnuje své práci, aby zabezpečil rodinu, která se brzy rozroste o jednoho člena navíc. Mia je celé dny doma sama a šije nebo se divá na telenovely. Po čase se začne cítit osamělá a svěří se svému muži. Ten pro ni má ale jako omluvu skvělé překvapení. Panenku, kterou Mia už tak dlouho sháněla do své sbírky. Panenka zaujme místo v dětském pokoji přímo uprostřed poličky. Nadšená Mia má z dárku obrovskou radost. Upřímně, kdybych dostala takový dárek já, otřískala bych mu to o hlavu. Ta panenka je děsivá. Navíc se do toho pokoje vůbec, ale vůbec nehodila. Hlavní hrdinka měla ale jiný názor a pořád opakovala, jak tam přímo zapadá. Nevím. Slepá rozhodně nebyla.

Ještě tu noc se v domě sousedů stane něco strašného. Později útočníci napadnou i Johnovu manželku a ohrozí tak život dítěte. Všechno nakonec ale dopadne dobře a Mia se vrací domů společně se svým manželem. Později se ale začnou dít divné věci. Televize se sama zapíná a spousta dalších věcí tohodle tipu povede k požáru v jejich domě. Mia je už téměř přesvědčená, že v domě je něco zlého a viníkem je právě panenka. Proto ji John vyhodí a společně se svou manželkou a malou dcerou Liou se přestěhují do panelového domu. Skončí tam jejich utrpení?

Samozřejmě že ne. Kletba je pronásleduje dál. Je snad panenka s nimi? Později začíná být pro malou nevinou Liu příliš nebezpečno. Démon chce její duši. Kdo nakonec bude muset obětovat život, aby se vše vrátilo zase do normálu?
Upřímně musím říct, že jsem od tohoto filmu nic neočekávala. Protože V zajetí démonů se mi nijak extrémně nelíbil. Ale zvědavost zvítězila a já si na tento film zašla do našeho skromného městského kina. A byla jsem mile překvapená. Ve filmu byly momenty, u kterých jsem se lekla a škubla sebou. Také takovou tu atmosféru a i když většina lidí hodnotí tento film spíš negativné, já ho naopak chci hodnotit pozitivně. Nechci v tom hledat různé otázky nebo originalitu. Vždyť všechno nemůže být originální, ne? Mě zkrátka film mile překvapil a pokud jste viděli V zajetí démonů rozhodně si to nenechte ujít.
7\10
 
 

Reklama