Knižní recenze

Bitva o Hex Hall - Recenze

19. ledna 2015 v 0:00 | LuiSummer

Název - Bitva o Hex Hall
Autor\ka - Rachel Hawkins
Díl - 3
Série - Hex Hall
Počet stran - 228
Nakladatelství - Knižní klub

Anotace - Na Sophii Mercerovou je toho poslední dobou moc. Jen co si zvykla na to, že je démon a naučila se své neobyčejné schopnosti ovládat, jí je Rada zase odebrala. Archera a tátu viděla naposledy v hořícím vězení a jedinými spojenci mají být nyní Branickovy. Shodou okolností odvěcí nepřátelé Prodigia. Rodinné překvapení neberou konce a jen tak mimochodem je na spadnutí válka, v níž má hlavní úlohu sehrát právě Sophie. Na tom se shodnou všichni, ne už však na tom, na jaké straně bude Sophie stát. Jenomže bez své magie je Sophie bezbranná. Podaří se jí získat zpět kouzelné schopnosti dříve, než bude pozdě?

Přišla o magii, otce, nejlepší kamarádku a také svého kluka. A má vyhrát válku?!

Sophie kvůli radě přišla o své schopnosti, i když ne tak úplně. Její schopnosti jsou pouze uzamknuté, avšak získat je zpět nebude rozhodně jednoduché. A to Sophie to moc dobře ví. Vzhledem k tomu, že ale magie není jediná věc, kterou ztratila, není to pro ni tak velkou prioritou. Po tom co skočila do Itinerisemu, jak ji poradil Cal a vydala se za matkou, není moc to jediné, co ztratila. Nechala tam svého tátu, který právě přišel o schopnosti, svou nejlepší kamarádku Jennu, jejiž bezpečí záleží na kámenu krve a Archera, kluka, kterého miluje. Ale samozřejmě také svého snoubence Cala.

A díky tomu všemu si samozřejmě dělá spoustu starostí. Navíc když zjišťuje, že se její máma z nějakého nepochopitelného důvodu nachází v sídle Brannickových. A jak se nakonec ukáže, měla k tomu dobré důvody. Díky tomu Sofie poznává spoustu nových lidí. V sídle ale nejsou pouze Brannickovky, ale také Torin. Čaroděj uvězněný v zrcadle, který dokáže předpovídat budoucnost. Je však velmi zlomyslný a díky tomu ho většina lidí v domě nebere příliš vážně. Avšak on tvrdí, že Sophie bude ta, která povede válku. Jak je to možné, když ani nemá své schopnosti?

Dřív, než se na to Sophie podaří přijít, je přenesena do Hex Hall. Ta samozřejmě vypadá úplně jinak než předtím. Je mnohem temnější a děsivější. Ale jedno pozitivum to přece jen má. Sofie se setkává se svými přáteli. Úsměv jim však zmizí, jakmile zjišťují, že Hex Hall nevládne Casnoffová, ale její sestra Lara Casnoffová, která má se všemi jasné plány.
Četla jsem po delší pauze od druhého dílu, takže mi chvíli trvalo, než jsem si vzpomněla, ale jakmile jsem si vše poskládala dohromady, děj mě naprosto pohltil. Tento třetí a závěrečný díl byl stejně dobrý, jako jeho dva předchozí. Spousta akce, ale také skvělého Sophiho humoru, který zkrátka naprosto miluju. Konec mě zkrátka velmi mile potěšil, i když za Calovu statečnost jsem uronila slzičku. I přesto u mě ale vítězí Archer, protože jeho hlášky společně se Sofiií jsou neporazitelné. Zkrátka krásné zakončení této serie. Jediné, co mě mrzí je to, že u nás zatím neplánují žádné další knihy od této skvělé autorky.
100%

Zůstaň se mnou - Recenze

8. prosince 2014 v 0:00 | LuiSummer


Název - Zůstaň se mnou
Autor/ka - Gayle Formanová
Díl - 1
Počet stran - 183
Nakladatelství - Yoli

Anotace - Talentovaná violoncellistka Mia si vždy myslela, že nejtěžším rozhodnutím jejího života bude volba, zda jít za hlasem svého srdce, jenž jí radí zůstat s Adamem, nebo se naplno věnovat druhé osudové lásce - hudbě -, protože to by znamenalo soustředit veškerou energii na studium na prestižní umělecké škole. Jednoho únorového rána se však všechno změní. Když se Mia po děsivé autonehodě probere, nic necítí. Vidí své mrtvé rodiče, těžce zraněného bratra - a nakonec samu sebe. Zatímco její tělo je v kómatu, ona sama může vidět a slyšet vše, co kolem děje. A najednou se musí rozhodovat, zda na tomto světě vlastně chce ještě zůstat, anebo zda o svůj život, který beztak visí na vlásku, bojovat přestane.

Myslela s,i že má před sebou těžké rozhodnutí. Vzápětí však přichází jedno mnohem těžší.

Mia má obrovský hudební talent a to hrát na celo. Je opravdu dobrá, ale také je to jedna z věcí, která ji neskutečně baví.Celé hodiny tráví zavřená v pokoji nebo školní zkušebně a hraje. Možná by vás napadlo, že při jejím stylu života nebude schopna narazit na lásku, avšak i přes dveře se dá nakouknout. A přesně to udělá Adam. Kluk, kterému vážná hudba nic neříká. Miluje rock, punk a sám má svou vlastní skupinu. Nejsou moc známí, ale on už je někdo. Každý ho zná, narozdíl od tiché dívky jménem Mia, která je podle všech tichá a až příliš slušná. Adamovi se však libí její nadšení pro hudbu a tak ji jednoho dne osloví. A pozve ji na koncert jejího oblíbeného skladatele. Vztah mezi nimi sice roste opravdu pomalu, protože Mia neustále váhá, ale i přesto se z toho zrodí velká láska. Po tom, co se konečně přestane Mia trápit nad nejistotou v jejich vztahu, přichází něco dalšího. Vysněná škola, která je několik kilometrů daleko a nebo láska k Adamovi? Zmatená Mia neví, co je správné. Avšak stačí jediný den, aby si na to už nevzpomněla. Celá rodina jede na návštěvu za příbuznými diky sněhovým prázdninám. Pneumatiky sklouznou po ledě a tragedie je na světe. Mia se však probírá. Vidí svou matku, svého otce a malého bratříčka Teddyho. Jsou všichni mrtví? A najednou spatří samu sebe. Je snad také mrtvá? Zmateně vyráží společně se záchranáři do nemocnice a zjišťuje, že je v komatu. Část její rodiny je mrtvá. A ona má pocit, že i přes všechny lidi, kteří ji navštěvují, je sama. Proč by se měla probouzet, když už nemá nejdůležitější lidi ve svém životě kolem sebe.I přesto si ale stále pokládá otázku, jestli zůstat. Neustále mění své názory až se nakonec rozhodně odejít.
Když v tom uslyší tu krásnou melodii cela.

Na knížku jsem se velmi těšila, jelikož samotná anotace mě velmi zaujala. A jsem moc ráda, že jsem po knize šáhla, jelikož tohle byl velmi krásný příběh. I když poněkud smutný. I přesto se mi ale líbilo, jak se kniha prolíná se životem, který Mia měla, ale také součastným. Bylo to zkrátka zajímavé dozvídat se více o jejím životě, jejích vzpomínkách, ale také vidět, jak vnímá okolí kolem sebe i přesto, že je její tělo v komatu. Zkrátka kniha se mi velmi líbila a rozhodně bych uvítala nějaké to pokračovaní, jelikož jsem slyšela, že autorka nějaké chystá.

95%

Hvězda - Recenze

11. listopadu 2014 v 0:00 | LuiSummer

Název - Hvězda
Autor/ka - Alex Flinn
Počet stran - 232
Díl - 2
Anotace - Někdy se blog stane tím jediným místem, kde se můžete bez obav svěřit se vším, co vás trápí. Tak to aspoň dělám já.
Podle ostatních jsem prý skvělá, talentovaná, prostě okouzlující, ale já si tak rozhodnu nepřipadám, spíš naopak. Jsem průměrná roztleskávačka, která má za sebou totálně nepovedený vztah s klukem, co lítal z problému do problému. Navíc ty moje věčné diety končící pokaždé stejně - jojo efektem.
A pak se to stalo - dostala jsem se na vysněnou uměleckou střední v Miami! Všechno se může změnit k lepšímu, ale jak mám přesvědčit svou matku, že zpívání je to jediné, co mu v životu opravdu baví?

Budu jednou opravdu hvězda? Tuhle otázku si Caitlin pokladá.
 
 

Reklama